Vnitřní práce má smysl🙌🌸 

10. 05. 2022 | INSPIRACE | 0 komentářů

Často můžete v rozvojových knihách nebo na lekcích jógy slyšet, že tvoříme svůj život zevnitř, že je podstatné na co myslíme a kam zaměřujeme svou pozornost.🤷‍♀️

Jak vnímáte tato slova? Dávají vám smysl nebo jim nevěříte?

Já jsem dříve tato slova vnímala jako vzdálená moudra, ke kterým zatím nemohu dosáhnout. Bylo to těžké a neuchopitelné, protože každodenní situace a myšlenky byly pořád silnější.

Tak jsem se jednoho dne rozhodla konečně uvézt do praxe hlavní „jógovou zásadu“ a tedy „pozorovat svou mysl“…“pozorovat tendence mé mysli“….a víte, co je u toho nejdůležitější? ŽE JEN POZORUJETE🙃.
👉Nevyhodnocujete žádné závěry.
👉Nehodnotíte se ani se nekritizujete za svoje myšlenky.
👉Prostě se pomalu učíte sami sebe pozorovat neutrálně, jen s případnými „aha“ momenty, které ale opět jsou neutrální.😉

Víc a víc se vám daří vypnout „hlavního hodnotitele ve vaší hlavě – vaší mysl“…a víc a víc se vám daří užívat si „spočívání v neutralitě pozorovatele“.

🌱Najednou zjišťujete, že tento stav je příjemnější než neustále těkající myšlenky, které si vlastně ani neuvědomujete.
🌱Najednou zjišťujete, že je vám takto jednoduše dobře. Že jste více v klidu a ztrácí se vaše vztahovačná a reaktivní povaha – ufff jaká úleva😅
🌱Najednou začínáte chápat – protože to zažíváte – co to znamená, když se mluví o neutralitě srdce a pobývání v srdci💗. A jde vám to úplně samo – ona totiž přitažlivost, gravitační pole srdce je mnohem větší než přitažlivost mysli.

Prostě vše je o tom začít. Zkusit konečně udělat prakticky to, o čem čtete, když někde hledáte radu. Vyzkoušet aspoň jeden návod, pokud vám rezonuje. Rozhodnout se a udělat vědomý krok k sobě. To je ta bdělost a žití v přítomnosti, o které všechny ty „ moudré“ knihy a články hovoří.

Je to velmi jednoduché. Nemusely by o tom vlastně ani žádné knihy a články být napsány, protože je nám tento stav velmi přirozený. Ale je skvělé, že jsou, že si to můžeme připomenout a nikdy není pozdě začít🍀

S láskou

Sára

Sára Suchá

Sára Suchá

CESTA VNITŘNÍ JÓGY

Jmenuji se Sára Suchá. Jsem žena, která dlouho hledala svou hodnotu. Prošla jsem různými cestami učení moudrých filosofií, až jsem pochopila, že žádné knihy, učitelé a poznání nenahradí poznání sebe sama.  Tento prostor, nalézání sebe sama, je naše vnitřní jóga. Je to jednoduché a obyčejné. Není třeba žádných vědomostí ani znalostí, jen kus odhodlání a vlastní upřímnosti. 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.